ایده جهت زیبا سازی منازل

زیبا سازی منازل

زیبا سازی منازل

ستون های منازل

در بعضی از خانه‌ها ستون مزاحم وسط خانه قرار گرفته است که به‌هیچ‌عنوان قابلیت جابه‌جایی ندارد ضمنا در بعضی از خانه‌ها نیز بسیار هم مزاحم است و افراد با آن‌ها دچار مشکل می‌شوند، ستون مزاحم وسط خانه نه‌ تنها زیبایی و کاربردی برای خانه ندارد، بلکه در بعضی از موارد نمای بدی را هم برای خانه شما به دنبال دارد.

لازم به ذکر است که بدانید بعضی از خانه‌ها دارای ستون تزئینی هم هستند یعنی این ستون‌های تزئینی یا دکوراتیو مجموعه‌ای از حجم‌های دکوراتیو است که در بازار به شکل پیش ‌ساخته موجود هستند و با کمی خلاقیت می‌شود بهترین استفاده را از آن‌ها داشت.

زیبا سازی منزل
زیبا سازی منازل
زیبا سازی

کانتر اشپزخانه

شاید عمده‌ترین دلیل طراحی و ساخت کانتر در یک آشپزخانه، ایجاد یک تمییز میان سالن و آشپزخانه است. در حقیقت، بسیاری از معماری‌های داخلی کانتر را به این هدف طراحی و ساخت می‌کنند تا فضای سالن پذیرایی و آشپزخانه را به وسیله آن از هم جدا کنند. با توجه به این‌که دیگر دیواری بین آشپزخانه‌ها و اتاق‌های پذیرایی وجود ندارد، این کانترها نقش یک جدا کننده یا پارتیشن را ایفا می‌کنند .

اغلب مردم، به ویژه طی سال‌های اخیر در کشورمان، از کانتر آشپزخانه به عنوان میز سرو یا ناهارخوری استفاده می‌کنند. اگر سری به سایت‌های خرده‌فروشی زده باشید، متوجه می‌شوید که انواع صندلی‌های مخصوص کانتر طی سال‌های اخیر به شدت طرفدار پیدا کرده‌اند و مشتریان زیادی دارند. شاید یکی از مهم‌ترین دلایل این امر، کوچک و کوچک‌تر شدن تدریجی آپارتمان‌های مسکونی باشد. عاملی که مردم را به سمت استفاده بهینه از فضای موجود می‌کند و آن‌ها را به این فکر می‌اندازد که به جای استفاده از یک سرویس ناهارخوری جاگیر، از کانترها نهایت استفاده را ببرند و فضای سالن را به اسباب و وسایل ضروری دیگرشان بگذارند

زیبا سازی
زیبا سازی
زیبا سازی
زیبا سازی

طراحی راه پله درخانه و تاثیر ان در دکوراسیون زیبا سازی منازل

امروزه به طراحی مدرن انواع مدل دیوار راه پله داخل ساختمان توجه زیادی می‌شود و ایده‌های جذابی نیز برای طراحی راه پله وجود دارد. یکی از مهمترین آن‌ها راه پله دوبلکس خانه است.

اگر چه در طراحی دکوراسیون منازل بیشترین توجه عمدتا بر روی دکوراسیون پذیرایی و آشپزخانه صرف می‌شود اما توجه به مواردی همچون پله‌ها می‌تواند تغییرات قابل توجه و زیادی را در داخل خانه به وجود بیاورد و اولین چیزی است که در بدو ورود به خانه به چشم بیننده می‌آید. در واقع طراحی راه پله داخل ساختمان یکی از عناصر مهمی است که قسمت‌های مختلف خانه را به هم مرتبط می‌کند و مهم‌ترین مزایای آن زیبایی خانه است.

طراحی راه پله داخل ساختمان در تمامی مکان‌های ساختمان امکان پذیر است و صرف نظر از بزرگ یا کوچک بودن فضا همیشه یک فضای اضافی را برای ذخیره یا زیستن به وجود می‌آورد که از آن به عنوان کتابخانه یا انبارمی‌توان استفاده کرد البته برای خانه‌هایی با متراژ بالا بهتر است که راه پله داخل ساختمان در مرکز خانه قرار بگیرد و در خانه‌های کوچک در گوشه‌ای از خانه و در کنار اتاق‌ها طراحی شود. گاهی اوقات با طراحی راه پله از فضای زیر آن می‌توان به عنوان اتاق کار استفاده کرد که این اتفاق در خانه‌های کوچک کاربردی‌تر خواهد بود.

وجود راه پله داخل ساختمان جذابیت منزل را چندین برابر می‌کند و برای ساخت آنها از انواع مختلفی از مصالح استفاده می‌شود. طراحی راه پله می‌تواند همراه با حفاظ یا بدون حفاظ صورت بگیرد و برای ساخت آن عمدتا از چوب و فلزات استفاده می‌شود.

زیبا سازی
زیبا سازی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *